021-22711116 info@royaieabi.com

فواید ورزش تنیس برای کودکان

فواید ورزش تنیس برای کودکان
تاریخ انتشار: دوشنبه, 20 آبان 1398
نوشته شده توسط ایلگار چلبیانی
خوانده شدن این مقاله: 217 مرتبه
امتیاز:
برای سایرین ارسال کنید: ایمیل

تنیس یکی از ورزش‌های محبوب در جهان است که هم کودکان و هم بزرگسالان آن را دوست دارند. تنیس دو نوع دارد: تنیس روی میز و تنیس در زمین. این ورزش راکتی جذاب، فواید زیادی دارد که هم روی جسم و هم روی روح و روان افراد تاثیر می‌گذارد. تنیس یکی از بهترین گزینه‌ها برای ورزش کودکان به شمار می‌رود. با ما همراه باشید تا از فواید تنیس بیشتر بدانید.

هماهنگی بین حرکات دست و چشم

ایجاد هماهنگی بین عضلات دست و چشم یکی از مهم‌ترین فواید تنیس به شمار می‌رود. این ویژگی تنیس، در رشد کودکان بسیار مهم است. درواقع ایجاد هماهنگی بین دست و چشم یکی از مهمترین مراحل رشد کودک محسوب می‌شود و تنیس کمک می‌کند این اتفاق به بهترین شکل ممکن روی دهد. با ورزش تنیس می‌توانید این موارد را در کودک خود بهبود دهید:

  • توسعه مهارت‌های مکانیکی برای ضربه به توپ
  • توانایی تخمین مسافت
  • تعادل بین حرکات اعضای بدن
  • چابکی بیشتر بدن

جلوگیری از افزایش وزن

چاقی یکی از خطراتی است که این روزها  در همه جای جهان کودکان را مورد تهدید قرار داده است. کارشناسان دلیل این موضوع را تغییر ذائقه و تمایل به انواع غذای فوری و همچنین کاهش تحرک بدنی عنوان کرده‌اند. یکی از فواید تنیس ، کمک به سوزاندن کالری بیشتر و جلوگیری از افزایش وزن است. تنیس چربی مضر را از بدن بیرون کرده و ضمن کمک به بهبود متابولیسم و تناسب اندام، سلامت قلب کودک شما را نیز تضمین می‌کند.

افزایش قدرت بدنی

تنیس از حرکات شدید، کوتاه و به ‌هم ‌پیوسته تشکیل‌شده است که نیاز به تنفس عمیق را بیشتر می‌کند. تنفس عمیق‌تر یعنی ورود مقدار بیشتری اکسیژن به بدن. اکسیژنی که وارد بدن می‌شود به استقامت ماهیچه‌ها کمک می‌کند. همچنین با افزایش سرعت خون‌رسانی به مغز، باعث ایجاد شادابی بیشتر برای بدن می‌شود. تنیس به ویژه روی ماهیچه‌های دست، پا و بالاتنه تاثیر مطلوبی به جا می‌گذارد. این ورزش می‌تواند بدنی موزون و ورزیده برای کودکان شما به ارمغان آورد. موارد زیر از دیگر فواید تنیس به شمار می‌روند.

  • کاهش ابتلا به پوکی استخوان
  • کمک به ایجاد تراکم استخوان بیشتر
  • بهبود عملکرد گلبول‌های سفید
  • تقویت سیستم ایمنی بدن
  • کمک به کاهش آلزایمر در بزرگسالی

تفکر تاکتیکی و بالا بردن قدرت پیش ‌بینی

با بهره‌گیری از ورزش تنیس، تفکر تاکتیکی را در فرزندان‌تان تقویت کنید. تنیس نیز مانند شطرنج نیاز به هوشیاری دارد و بازیکن باید به خوبی بتواند حرکات بعدی رقیب را پیش بینی کند. از این رو مغز بازیکن مدام در حال تفکر است. در واقع تنیس تنها یک ورزش جسمی نیست. بلکه مغز را نیز به پویایی وا می‌دارد. از آنجایی که زندگی نیز مجموعه به‌ هم پیوسته‌ای از تصمیم‌گیری و پیش بینی است، ورزش تنیس می‌تواند کودک شما را برای مدیریت زندگی در آینده آماده سازد.

افزایش اعتماد به نفس

پژوهش‌های جدید دانشگاه کنتیکت آمریکا گویای آن است که بین ورزش تنیس و افزایش اعتماد به نفس رابطه مستقیمی وجود دارد. نتایج این پژوهش بیان می‌کند افرادی که به ورزش تنیس می‌پردازند، از اعتماد به نفس و مثبت اندیشی بالاتری برخوردارند. همچنین کمترین اندازه اضطراب و افسردگی در ورزشکاران تنیس‌باز مشاهده شده است. بنابراین اگر دوست دارید کودک شما از بالاترین استانداردهای سلامت روان برخوردار باشد، تنیس یکی از گزینه‌های خوب برای شما به شمار می‌رود.

تقویت روحیه رقابت طلبی سالم

تنیس یک بازی گروهی محسوب می‌شود و می‌تواند روحیه رقابت طلبی را به سالم‌ترین روش، در کودکان تقویت و شکل‌دهی کند. از آنجایی که در تنیس برد و باخت وجود دارد و این نتیجه به میزان تلاش کودکان وابسته است، می‌تواند منجر به شکل‌گیری رقابتی سالم در آنان شود. کودکان در بازی تنیس می‌آموزند که رسیدن به موفقیت، مستلزم تلاش است و با قوانین رقابت سالم آشنا می‌شوند.

شما چه نظری در مورد این مقاله دارید؟

ثبت نظر