021-22711116 info@royaieabi.com

میان وعده خوشمزه، برای کودکان بد غذا

میان وعده خوشمزه، برای کودکان بد غذا
تاریخ انتشار: دوشنبه, 02 دی 1398
نوشته شده توسط ایلگار چلبیانی
خوانده شدن این مقاله: 40 مرتبه
امتیاز:
برای سایرین ارسال کنید: ایمیل

کودکان بد غذا می‌توانند والدین خود را به ستوه بیاورند. از یک طرف پدر یا مادری که نگران رشد ذهنی و جسمی  فرزندش است و از طرف دیگر کودکی که به هیچ عنوان راضی نمی‌شود به مقدار کافی از انواع غذاهای ضروری بخورد! اینجاست که یک تراژدی جدی در خانواده به وقوع می‌پیوندد که مقابله با آن، انرژی زیادی از هر دو طرف این جنگ داخلی می‌گیرد. یکی از طرفین مدام در حال برنامه‌ریزی برای خوراندن انواع خوراکی به شیوه‌های گوناگون به طرف دیگر ماجرا است و آن یکی در حال نقشه کشیدن که چطور از خوردن این خوراکی‌ها طفره برود! اگر شما هم با شرایطی مشابه این وضعیت درگیر هستید، خواندن این صفحه را به شما پیشنهاد می‌کنیم. قرار است به شما یک میان وعده خوشمزه و مقوی برای کودکان بد غذا آموزش دهیم.

تارت تخم مرغ را می‌شناسید؟

مهمترین نکته‌ای که والدین کودکان بد غذا با آن درگیر هستند، خوراندن غذاهایی است که بتواند نیازهای جسمی فرزندشان را در فرآیند رشد برطرف کند و به حد کافی نیز از جذابیت بصری برخوردار باشد تا بتواند اشتهای کودک را تحریک کند. اگر فرزند بد غذایی دارید، باید بدانید احتمالا بیشتر از دیگران باید برای تهیه غذاهای مفید برای او وقت و انرژی صرف کنید. یکی از غذاهای خوبی که می‌توانید برای کودک خود تهیه کنید، تارت تخم مرغ است. این غذای ساده می‌تواند گزینه خوبی برای میان وعده فرزندتان باشد. هم اشتهابرانگیز است و هم از مواد مغذی تشکیل شده. اصلی‌ترین ماده در تهیه این میان وعده، تخم مرغ است. تخم مرغ و به ویژه زرده آن، نقش مهمی در رشد ذهنی و جسمی فرزندتان دارد. ما به شما طرز تهیه این تارت مفید را آموزش می‌دهیم.

طرز تهیه تارت تخم مرغ

اول از همه باید بدانید پخت تارت تخم مرغ برای کودکان بد غذا شامل دو مرحله می‌شود. اول از همه باید کاسه‌ای خمیری بپزید! سپس مواد را درون این کاسه بریزید و مجدد بگذارید در فر بپزد.

برای تهیه کاسه خمیری شکل خود، آرد را پس از الک کردن با مقدار بسیار کمی نمک و کره ریز خرد شده در کاسه‌ای بریزید. مواد را با چنگال هم بزنید تا آرد به صورت خرده‌های شیرینی شود. آب را به مخلوط بیفزایید تا خمیری نرم و صاف به دست بیاید.

خمیر را مانند توپ گرد کرده و در قالب گرد پهن کرده و همچنین می‌توانید از یک قالب بزرگ یا چند قالب کوچک استفاده کنید. دور دیواره قالب را با دست فرم دهید. به طوری که شبیه به یک کاور یک‌دست شود که روی قالب شما را گرفته و خودش نیز کاملا شبیه قالب شده است! با چنگال چند سوراخ کف خمیر بزنید. سپس حدود 25 دقیقه در فر بگذارید تا خمیر طلایی شود.

حالا باید مواد داخل تارت را آماده کنید. در کاسه‌ای نصف پیمانه خامه را با چهار عدد تخم مرغ با هم بزنید تا مخلوط و یکدست شوند. قسمت سبز پیازچه را ریز خرد کرده و با مقدای پنیر رنده شده چدار، مرغ خرد شده از قبل پخته شده، برنج از قبل پخته شده، نمک و فلفل در ترکیب تخم مرغ و خامه ریخته و با هم مخلوط کنید.

حالا سراغ کاسه‌های خمیری که از قبل پخته‌اید بروید. کف خمیر را کمی پنیر چدار بریزید و مخلوط تخم مرغ را که در کاسه‌ای جداگانه آماده کرده‌اید، در قالب‌های خمیری بریزید. قالب را حدود نیم ساعت در فر بگذارید تا روی آن طلایی شود. معمولا این زمان برای پخت مواد و سفت شدن آن کافی است.

برای اینکه مطمئن شوید تارت آماده است، یک خلال دندان یا چاقوی میوه خوری را در تارت فرو کنید و بیرون بکشید. اگر مواد به آن نچسبید، یعنی کاملا پخته شده و آماده خوردن است.

از این تارت خوشمزه و اشتهابرانگیز می‌توانید به عنوان میان وعده‌ای مفید برای کودکان بد غذا استفاده کنید. این غذا به دلیل سرو آسان و نیاز نداشتن به قاشق و چنگال برای خوردنش، گزینه‌ای کم دردسر برای کودکان به شمار می‌رود.

شما چه نظری در مورد این مقاله دارید؟

ثبت نظر