021-22711116 info@royaieabi.com

ساندویج ساز، وسیله‌ای محبوب برای کودکان و مادران

ساندویج ساز، وسیله‌ای محبوب برای کودکان و مادران
تاریخ انتشار: دوشنبه, 18 آذر 1398
نوشته شده توسط آزاده ترحمی
خوانده شدن این مقاله: 79 مرتبه
امتیاز:
برای سایرین ارسال کنید: ایمیل

اگر کودک بد غذایی دارید که علاقه‌ای به خوردن پلو و چلو و هر نوع غذای سنتی ندارد و فقط دلش می‌خواهد فست فود بخورد، شاید استفاده از یک ساندویچ ساز ، راه حلی عالی برای شما باشد. راه حلی که هم با کمک آن می‌توانید وضعیت تغذیه کودک‌تان را کنترل کنید و هم شما را از اسنپ فود و هر راه دیگری برای سفارش غذای حاضری بی‌نیاز می‌کند. با رویای آبی همراه باشید تا همه چیز درباره ساندویچ ساز را با شما در میان بگذاریم.

ساندویچ ساز ، معجزه آشپزخانه شما

ساندویچ ساز یکی از لوازم برقی آشپزخانه به شمار می‌رود و شما می‌توانید آن را از همه فروشگاه‌های لوازم خانگی خریداری کنید. حالا سوال اصلی این است که اساسا چرا باید ساندویج ساز بخرید؟ در جواب این سوال باید گفت چون ساندویچ ساز حسابی کار شما را راه می‌اندازد. مخصوصا اگر پدر یا مادر کودکی بد غذا باشید!

ین روزها که ذائقه کودکان در حال تغییر است و اغلب آنها به خوردن غذای حاضری و فست فودی رغبت بیشتری دارند، ساندویچ ساز می‌تواند مثل معجزه‌ای کوچک در آشپزخانه شما بدرخشد. با ساندویچ ساز می‌توانید فینگرفودها سالم، خوشمزه، مقوی و البته بسیار سریع برای کودکان خود آماده کنید. بنابراین دیگر نیازی ندارید تا از فست فودهای بیرونی، غذا سفارش دهید و نگران سلامت و همچنین میزان ارزش غذایی آن باشید و لازم نیست دل‌تان شور بزند که فست فود برای تندرستی فرزند‌تان مشکلی ایجاد می‌کند یا خیر.

با ساندویچ ساز چکار کنیم؟

با ساندویچ ساز می‌توانید کارهای زیادی کنید. در واقع با ساندویچ ساز می‌توانید معجزه کنید. ساندویچ ساز از دو صفحه فلزی تشکیل شده که روی هم قرار می‌گیرند و گرما از هر دو صفحه فلزی، به لایه‌ای از مواد غذایی که بین آن‌ها قرار داده شده است می‌رسد و باعث می‌شود آن لایه پخته شود. مثلا می‌توانید یک لایه نان در ساندویچ ساز بچینید. رویش را با مواد غذایی سالم مثل مرغ پخته و ریش ریش شده، کمی فلفل دلمه‌ای و مقداری پنیر بپوشانید. یک لایه دیگر نان روی مواد بگذارید و ساندویچ ساز را ببندید. کمتر از ده دقیقه بعد، چند تکه ساندویچ ساده، خوشمزه و مقوی از داخل ساندویچ ساز شما را صدا می‌زنند تا آنها را نوش جان کنید. به همین سادگی و به همین خوشمزگی!

خلاقیت به خرج دهید

خبر خوشحال کننده اینکه از هر نانی و از هر مواد غذایی که شما دل‌تان بخواهد می‌توانید برای ساختن فینگرفودهای خوشمزه و سالم با بهره‌گیر از ساندویچ ساز استفاده کنید. و خبر خوب‌تر اینکه حتی می‌توانید ابتکار به خرج دهید و از موادی به جز نان استفاده کنید. مثلا مایه کیک آماده کنید. آن را در ساندویچ ساز بریزید. صبر کنید بپزد. یک لایه نازک مربا یا مارمالاد رویش بریزید و نوش جان کنید. یک صبحانه فست فودی خوشمزه و اشتهابرانگیز برای کودک بد غذای شما! همین کار را با مایه کوکو هم بکنید. دیگر چه می‌خواهید؟ آیا به جادوی بزرگ‌تری در آشپزخانه خود نیاز دارید؟

غذا پختن مشارکتی

یکی دیگر از فواید داشتن ساندویچ ساز در خانه این است که می‌توانید به کمک خودِ کودک، برای او غذای سالم و خوشمزه آماده کنید. غذایی که هم می‌تواند به عنوان وعده غذایی اصلی مورد استفاده قرار بگیرد، هم میان‌وعده. کار با ساندویچ ساز ساده است و برعکس اجاق گاز، استفاده از آن خطری برای کودکان ایجاد نمی‌کند. پزشکان تغذیه برای توصیه به والدین کودک بد غذا، یک جمله مشهور با این مضمون دارند که اگر کودک خوش اشتها می‌خواهید، غذا دادن به او را از مزرعه شروع کنید.

معنی این جمله این است که فرزندتان را در همه مراحل تهیه یک غذا مشارکت دهید. مثلا با او به خرید مواد غذایی بروید. متناسب با سن و توانایی‌های او از وی کمک بگیرید تا مواد غذایی را پوست بگیرد یا خرد کند و با بهره‌گیری از کمک‌های او غذا بپزید. این فرآیند را به راحتی می‌توانید با کودک‌تان برای پخت غذاهایی که با ساندویچ ساز آماده می‌شوند، اجرا کنید. می‌توانید خاطر جمع باشید که خطری او را تهدید نمی‌کند.

به عنوان مثال می‌توانید از کودک بخواهید خودش نان در ساندویچ ساز قرار دهد، خودش روی نان‌ها را با مواد غذایی دلخواهش و به هر میزان که دلش می‌خواهد پر کند. با این کار، هم اشتهای او را تحریک می‌کنید و هم با احترام به سلیقه خود، اعتماد به نفس و عزت نفس فرزندتان را بالا می‌برید. همچنین به او کمک می‌کنید برای زندگی مستقل در آینده آماده باشد.

چند توصیه مناسب برای خریدن ساندویچ ساز

  • اگر تعداد افراد خانواده شما بیش از دو یا سه نفر است، بهتر است انواع 4 خانه یا بیشتر ساندویچ ساز را خریداری کنید . در این صورت در زمان کوتاه‌تر ساندویچ های خوشمزه بیشتری آماده خوردن شوند. این را بدانید که اگر ساندویچ ساز دو خانه دارد، یعنی یک نان تست در هر خانه قرار می گیرد و در نهایت 4 ساندویچ مثلثی بر جای می گذارد.
  • نکته مهم در موردخرید ساندویچ ساز، روش تمیز کردن آن است. ساندویچ ساز مناسب باید صفحه جدا شونده داشته باشد تا بعد از استفاده بتوان آنها را جدا کرده و شست، البته صفحات داخل، از نوع نچسب هستند و اگر صفحاتش جدا نشوند، می توانید با دستمال نمدار پاکش کنید.
  • اگر بتوانید نوعی از ساندویچ ساز را بخرید که تایمر داشته باشد، نگران سوختن ساندویچ‌های خود نخواهید بود. تایمر به شما اطلاع می دهد که چه زمانی ساندویچ شما آماده است.

شما چه نظری در مورد این مقاله دارید؟

ثبت نظر