021-22711116 info@royaieabi.com

دورهمی های خانوادگی

دورهمی های خانوادگی
تاریخ انتشار: پنج شنبه, 02 خرداد 1398
نوشته شده توسط ایلگار چلبیانی
خوانده شدن این مقاله: 180 مرتبه
امتیاز:
برای سایرین ارسال کنید: ایمیل

بازی های سنتی و خانوادگی تصویری از صمیمیت و دوست داشتن را به تصویر می کشند و خاطرات به یاد ماندنی و فراموش نشدنی را برای همگی به ارمغان می آورند. هچنین بازی هایی که شانس، مهارت و ذهن را درگیر می کند کودک را برای دستیابی تجربه های مختلف کمک می کنند. از بازی های فکری خانوادگی، کارت گیم ها و دیگر بازی های دورهمی و خانوادگی استفاده نمایید.

6 نکته برای ایجاد یک بازی هیجان انگیز شبانه خانوادگی

 1. برای شب های بازی خانوادگی به صورت هفتگی برنامه ریزی کنید.

  هر هفته، روز و ساعت مشخصی را برای بازی های خانوادگی تنظیم نمایید. برنامه ریزی این چنین جدول زمانبندی به همه کمک می کند تا همه متعهد شوند که در این زمان کنار یکدیگر باشند. در میان شلوغی های زندگی روزمره، این برنامه ریزی به شما کمک می کند تا در برنامه ریزی های دیگر، به مشکلی بر نخورید.

 2. بازی های خانوادگی، می بایست همه اعضای خانواده را در بر بگیرد.

  از شرکت همه اعضای خانواده در بازی اطمینان پیدا کنید. به گونه ای بازی را اجرا کنید که کودکان جوانتر کنار زده نشوند بلکه به عنوان نقش های اصلی و قهرمانان حضور داشته باشند.

 3. اعضای خانواده را به همکاری با یکدیگرتشویق کنید.

  همکاری بین اعضای تیم ها را تقویت کنید. اجازه دهید تیم های رقیب به همدیگر کمک کنند. یک رقابت دوستانه ایجاد کنید. از جدی بودن زیاد در بازی خود داری کنید. هدف، داشتن یک دورهمی خانوادگی شاد و مفرح هست بدون اینکه کسی از اعضا، بازی را ترک کند یا اخراج شود.

 4. یک بازی خوب حرکتی و محرک را اجرا کنید.

  به کودکان خود کمک کنید تا پیروی از قوانین، عدالت، صداقت، تلاش و کوشش برای بازی بهتر را یاد بگیرند. همچنین بدین وسیله نگرانی و اضطراب های آن ها را از بین ببرید.

 5. از لحظات شاد و خنده دار نهایت استفاده را بکنید.

  اتفاقات خنده دار که در طول بازی رخ می دهد لحظات شاد و به یاد ماندنی را برای تمامی اعضای خانواده و تمام گروه های سنی کودکان ایجاد می کند. تا زمانی که بازی ها صرفاً به منظور سرگرمی و تفریح اجرا شوند، استرس و اضطراب کودکان را کاهش می دهند. ارتباطات را بهبود می بخشند و خاطرات شادی و دلنشینی را ایجاد می کنند.

 6. از بازی های ادامه دار و مرحله ای استفاده کنید.

  تصور کنید یک بازی یک ماهه را انجام می دهید که هر هفته چند مرحله از آن را طی می کنید. سعی کنی اهمیت برنده شدن و جدی بودن رقابت در بازی ها را کاهش دهید.

شما چه نظری در مورد این مقاله دارید؟

ثبت نظر