021-22711116 info@royaieabi.com

پنج مهارتی که کودکان از صنایع دستی یاد می گیرند

پنج مهارتی که کودکان از صنایع دستی یاد می گیرند
تاریخ انتشار: پنج شنبه, 16 خرداد 1398
نوشته شده توسط آزاده ترحمی
خوانده شدن این مقاله: 74 مرتبه
امتیاز:
برای سایرین ارسال کنید: ایمیل

در این مقاله، برخی از مهارت های رشدی و توسعه ای که کودکان شما در هنگام کار و ساخت صنایع دستی یاد می گیرند، ذکر شده است:

دنبال کردن دستورالعمل ها

توانایی درک کردن و پیروی از دستور العمل ها، یکی از مهارت هایی است که در طول زندگیمان به آن ها نیاز داریم. زمانی که کودک شما برای دوره های بالاتر و مدرسه آماده می شود این مهارت برای آن ها مفید خواهد بود. در حالیکه کودک شما در حال پیروی از دستور العمل ها می باشد، او را تشویق کنید تا انتخاب های خلاقانه داشته باشد و از قوه تخیلش استفاده کند. البته مهم است که خیال پردازی در مسیر پیروی از دستوالعمل ها باشد.

تمرکز و حواس جمعی

در حالیکه بچه ها در حال ساخت و آماده سازی صنایع دستی هستند، آن ها یاد می گیرند که چطور در زمان استفاده از قیچی، چسب و دیگر وسایل متمرکز باشند. به طوریکه این امر منجر به کاهش حواس پرتی در آن ها می شود. تکمیل یک پروژه صنایع دستی، از ابتدا تا انتها نیاز به تمرکز ویژه ای دارد.

مهارت های حرکتی

طراحی، برداشتن اشیاء، برش دادن با قیچی، ورق زدن صفحات کتاب، چسباندن اشیاء به هم دیگر و غیره می تواند به تقویت مهارت های حرکتی کودکان کمک کند.

صبر و شکیبایی

مهم است که در زمان ساخت و طراحی صنایع دستی، مراحل به ترتیب و به شکل صحیح انجام شوند. برای انجام هر مرحله باید صبر و شکیبایی داشت. برای مثال، هنگام استفاده از آبرنگ نیاز هست تا کمی صبر کرد تا رنگ ها خشک شوند. این مسئله می تواند یکی از راه های مؤثر برای آموزش صبر و شکیبایی به بچه ها باشد.

مهارت های حل مسئله بنیادی

مهارت های حل مسئله را می توان با آزمایش وسایل مورد نیاز در ساخت و طراحی صنایع دستی یا مشکلات احتمالی به وجود آمده در زمان ساخت، به دست آورد. می توان اینگونه سؤال کرد که آیا تمام موارد مورد نیاز، برای تکمیل این صنایع دستی را دارید؟ اگر نه چه چیزی را می توان جایگزین آن کرد؟ باید امتحان کنیم و ببینیم چه اتفاقی می افتد.

شما چه نظری در مورد این مقاله دارید؟

ثبت نظر