021-22711116 info@royaieabi.com

اضطراب کودکان از نتایجی که می گیرند

اضطراب کودکان از نتایجی که می گیرند
تاریخ انتشار: پنج شنبه, 17 مرداد 1398
نوشته شده توسط ایلگار چلبیانی
خوانده شدن این مقاله: 234 مرتبه
امتیاز:
برای سایرین ارسال کنید: ایمیل

در پرورش کودک خود حتماً نکات زیر را مورد توجه قرار دهید. همچنین اگر کودکی دارید که به خاطر شکست ها و یا اشتباهاتش در فعالیت هایی که انجام می دهد خود را سرزنش می کند یا احساس ضعف و سرخوردگی دارد، حتما موارد زیر را مطالعه کنید:

 • کلمات خود را عاقلانه انتخاب کنید.

  اجازه دهید کودکتان بداند، کاری که انجام می دهد، زمانی عالی است که او نهایت تلاش خود را می کند. در عین حال به او یادآوری کنید که نیازی نیست در همه چیز" بهترین" باشد. از به کاربردن واژه هایی همچون "بی نقص" و "درخشان" خودداری کنید. این موارد، کودکان را تحت فشار قرار می دهد به طوریکه احساس می کنند زندگی بیش از حد، ممکن است دشوار باشد.

 • یک چشم انداز فراهم کنید.

  به کودکتان نشان دهید که اگر در چیزی "خیلی خیلی خوب" باشد و از آن لذت ببرد اتفاق خوب و مثبتی هست. همچنین به او یاد آور شوید که در هر چیزی خطا و اشتباهاتی وجود دارد. بنابراین هنگام رویارویی با اشتباهات باید یاد بگیریم که چطور آن ها را اصلاح کنیم. برای توضیح دادن به او می توانید از یک فضانورد، یک ورزشکار یا یک فردی که مورد علاقه کودک شماست، استفاده کنید.

 • داستان خود را به اشتراک بگذارید.

  یک نگرش مثبت و یک چشم انداز سالم درباره همه دستاوردهای کودک خود ایجاد کنید (بدون اینکه روی اهمیت آن ها سرمایه گذاری کنید). درباره موانع و شکست هایی که با آن ها مواجه شده و خطا و اشتباهاتی که کرده اند بحث کنید، اما آن ها را به خاطر اشتباهاتشان سرزنش نکنید.

 • با تشویق کردن اشتباه به کودک خود فشار نیاورید.

  اجازه دهید فرزندتان از خوب بودن اهدافش آگاه باشد و برای رسیدن به آنها تلاش کند. در مورد گرفتن نمرات خوب، آزمون ها و یا به طور کلی ارزیابی ها، معامله های بزرگی انجام ندهید. اگر کودک شما مستعد نگرانی بیش از حد است و یا به قدری به خودش فشار میآورد که مانع یادگیری او می شود، حتما از مشاورانی که در حوزه کودک فعالیت دارند کمک بگیرید.

برای اطلاعات بیشتر در رابطه با این موضوع می توانید به مقاله «فرزندتان را ستایش کنید اما نه به شیوه ای که فکر می کنید» مراجعه کنید.

شما چه نظری در مورد این مقاله دارید؟

ثبت نظر