021-22711116 info@royaieabi.com

اسموتی موز، گزینه‌ای عالی برای صبحانه کودکان

اسموتی موز، گزینه‌ای عالی برای صبحانه کودکان
تاریخ انتشار: یکشنبه, 10 آذر 1398
نوشته شده توسط ایلگار چلبیانی
خوانده شدن این مقاله: 111 مرتبه
امتیاز:
برای سایرین ارسال کنید: ایمیل

صبحانه یکی از مهمترین وعده‌های غذایی برای کودکان به شمار می‌رود. یک صبحانه مناسب، تاثیر شگفت‌آوری در رشد جسمی و هوشی کودکان می‌گذارد. با این حال یکی از دغدغه‌های بزرگ بیشتر والدین، رغبت نداشتن کودکان به خوردن صبحانه است. کودکان زیادی در سرتاسر دنیا با مشکل بی‌میلی برای خوردن صبحانه روبه‌رو هستند. از این رو تهیه صبحانه‌ای که در برگیرنده نیازهای اساسی برای رشد بچه‌ها باشد و اشتهای آنها را تحریک کند، به یک چالش عمومی در فرزندپروری تبدیل شده است. با ما همراه باشید تا درباره یک صبحانه خوشمزه، مقوی و اشتهابرانگیز با شما صحبت کنیم؛ پدیده‌ای که شاید بتواند مشکل بی اشتهایی فرزندتان را برای همیشه حل کند.

اسموتی‌های جادویی

اسموتی‌ها نوعی نوشیدنی ترکیبی هستند که از مواد غذایی متفاوتی تهیه می‌شوند. اسموتی‌ها را می‌توان به راحتی میل کرد. از این رو گزینه‌ای عالی برای کودکان به شمار می‌روند. درواقع هم نیازهای غذایی بدن آنها را تامین می‌کند، و هم به آسانی مورد استفاده قرار می‌‌گیرد. ما در اینجا یک نوع اسموتی بسیار مناسب برای صبحانه کودکان را به شما معرفی می‌کنیم. این اسموتی بسیار مغذی، ساده و خوشمزه است. حتی اگر به تنهایی و بدون هیچ خوراکی دیگری مورد استفاده کودک‌تان در وعده غذایی صبحانه قرار بگیرد، می‌توانید این اطمینان را داشته باشید که همه نیازهای غذایی او با نوشیدن یک لیوان از این اسموتی برطرف خواهد شد.

معرفی می‌کنیم: اسموتی موز!

اسموتی موز با بادام و موز تهیه می‌شود. دو ترکیب قدرتمند، مفید و بسیار لذیذ برای تغذیه کودکان! بادام از قدیم برای تغذیه کودکان و خردسالان مورد استفاده قرار می‌گرفته است. پیشنهاد می‌کنیم شما هم مانند مادربزرگ‌ها از این ماده غذایی برای تهیه صبحانه کودکان بهره ببرید. البته باید بدانید اینها تنها موادی نیستند که برای تهیه این اسموتی مورد استفاده قرار می‌گیرند. در واقع شما برای تهیه اسموتی موز و بادام به مواد زیر احتیاج دارید:

  • موز
  • بادام
  • وانیل
  • عسل
  • ماست خامه‌ای
  • کره بادام زمینی

شیربادام چیست؟

 برای تهیه اسموتی موز، به شیربادام احتیاج دارید. در واقع پیش از همه باید بدانید چطور شیربادام تهیه کنید. برای تهیه شیربادام، یک پیمانه بادام خام (یعنی بادام بو نداده) را در یک لیوان آب جوش بریزید و صبر کنید تا خیس بخورد. یعنی پوست قهوه‌ای آن به راحتی از دانه‌های بادام جدا شود. بادام‌ها را پوست بگیرید و از آب جوش خارج کنید. سپس آنها را در مخلوط‌کن ریخته، یک لیوان آب سرد اضافه کنید و بگذارید حسابی با همدیگر مخلوط شوند. تبریک می‌گوییم! حالا شما یک لیوان شیربادام دارید. ماده‌ای جادویی و مغذی که به تنهایی می‌تواند یک نوشیدنی عالی برای رشد فرزندتان محسوب شود.

در نظر داشته باشید که ممکن است بادام‌ها به خوبی آسیاب نشده باشند و هنگام نوشیدن شیربادام، ذرات آنها در گلو احساس شود. برای رفع این مشکل، شیربادام را می‌توانید از یک پارچه حریر رد کنید. این کار، یک نوشیدنی یکدست به شما می‌دهد.

چطور اسموتی موز درست کنیم؟

شیربادام ستون اصلی تهیه این اسموتی به شمار می‌رود. بعد از اینکه شیربادام شما آماده شد، همه مواد را یک‌جا در مخلوط‌کن بریزید و بگذارید حسابی با همدیگر مخلوط شوند.حالا شما به همین راحتی صاحب یک اسموتی جادویی شده‌اید که می‌تواند یک صبحانه عالی برای فرزندتان به شمار برود. همچنین به عنوان یک خوراکی مناسب، در میان وعده عصرگاهی فرزندتان نیز می‌توانید از این نوشیدنی کمک بگیرید.

نکته مهم

اگر کودک زیر دو سال دارید و یا کودک شما به عسل آلرژی دارد، از این ماده غذایی برای تهیه اسموتی خود فاکتور بگیرید. می‌توانید از شیرین کننده‌های جایگزین مثل شکر استفاده کنید.

شما چه نظری در مورد این مقاله دارید؟

ثبت نظر